Darmowa dostawa od 2000 zł w 3 strefach

Czy wiesz, jak zbudować idealną budę dla psa?

0
Czy wiesz, jak zbudować idealną budę dla psa?

 

Twój pupil uwielbia przebywać na świeżym powietrzu? Spraw, aby miał odpowiednie miejsce na odpoczynek. Zastanawiasz się, jak zbudować budę dla psa? Wystarczy dobry projekt, odpowiednie materiały do pracy i nieco cierpliwości. Podpowiemy, jak zabrać się do realizacji tego pomysłu.

 

Przydomowy azyl dla czworonoga

 

Buda dla psa budzi mieszane uczucia. Zwykle pojawia się jako ponury element egzystencji przydomowego kundelka, najczęściej w pakiecie z łańcuchem. Tymczasem ten charakterystyczny psi domek wcale nie musi nieść ze sobą złych emocji. Istnieją rasy psów, które trudno utrzymać w domu. Mają wielką potrzebę węszenia, eksplorowania, stróżowania. Po takiej aktywności zwierzę chętnie odpocznie w azylu, przygotowanym specjalnie dla niego. Jak zbudować budę dla psa? Dla czworonoga liczą się komfort, ciepło i bezpieczeństwo. Możesz kupić gotową budę, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić ją samodzielnie.

 

Jak zbudować bezpieczną budę dla psa?

 

Chcąc stworzyć azyl dla swojego pupila, nie sięgaj po półśrodki. Budując z dobrych materiałów, tworzysz miejsce, które latem daje ochłodę przed upałem, a zimą chroni przed niskimi temperaturami. Absolutnie nie korzystaj z resztek materiałów budowlanych, jak kiepskiej jakości deski, elementy okien czy drzwi, spróchniałe drewno. Resztki już na starcie nie prezentują się najlepiej. Konstrukcja, którą z nich stworzysz, będzie nietrwała, a do tego niebezpieczna. Istnieje ryzyko zranienia ostrymi kantami lub gwoździami, wbitymi w stare deski. Nie stosuj także blachy. Latem błyskawicznie się nagrzewa, zimą nie trzyma ciepła.

 

Projekt, który uwzględnia wielkość psa

 

Nie wiesz, jak zbudować budę dla psa? Zacznij od narysowania projektu, który uwzględni potrzeby pupila. Jeśli chcesz, stwórz jedno pomieszczenie, lub dobuduj przedsionek. Zmierz domowe legowisko psa. Buda powinna być o 20-30 centymetrów większa od niego. Weź pod uwagę długość psa, szerokość oraz wysokość. Te parametry musisz dopasować do wejścia do budy. Jej konstrukcja powinna być wyższa od psa o około 10 cm. Planując budę całoroczną, zadbaj o ocieplenie. Dołóż do konstrukcji kilka centymetrów, ponieważ w te miejsca wstawisz styropian. Ostatni etap to ustalenie, czy dach będzie dwuspadowy, czy prosty.

 

Budowa budy dla psa krok po kroku

 

Do pracy przygotuj deski drewniane, krawędziaki, wiertarkę, pilarkę, piłę, szlifierkę, łączniki ciesielskie oraz śruby i elementy ocieplające. Odpowiedniej jakości deski znajdziesz w sklepie Woodrive.

 

1. Przygotuj podłogę. Trzymając się wytycznych z projektu, przytnij deski do odpowiedniej długości. Przy cienkich deskach można na jednej warstwie ułożyć kolejną.

 

2. Izolacja podłoża. Użyj folii izolacyjnej i styropianu. Dzięki temu do budy nie dostanie się wilgoć. Warstwa izolacyjna to jednocześnie element ocieplenia. Nałóż na nią kolejną warstwę desek.

 

3. Stawianie ścian. Prostsze jest wykonanie ich z płyt OSB. W przypadku desek musisz z nich stworzyć jednolitą powierzchnię, której nadasz odpowiedni kształt.

 

4. Ocieplenie. Jeśli buda ma pełnić swoją funkcję przez cały rok, między deski a płytę OSB włóż styropian wraz z folią izolującą. Pies będzie mógł liczyć na stabilną temperaturę we wnętrzu.

 

5. Wejście do budy. Do tego elementu przyda się pilarka elektryczna. Wycinając otwór, pamiętaj o jego odpowiedniej wysokości i szerokości.

 

6. Budowa dachu. Dach spadzisty buduje się podobnie, jak ściany. Najpierw scalasz ze sobą deski, a następnie izolujesz. Nie łącz go na stałe z budą, tylko użyj zawiasów. Dzięki temu łatwo wymienisz psie legowisko.

 

Samodzielne wykonanie budy dla psa jest nieco pracochłonne, ale opłacalne. Materiały, użyte do budowy kosztują mniej, niż gotowe legowisko dla psa. O czym jeszcze warto pamiętać? Buda, jak każda konstrukcja drewniana, musi być impregnowana. Sprawdzaj ją tak samo, jak drewniane meble ogrodowe, lub altanę. Pamiętaj, że regularny przegląd gwarantuje komfort i bezpieczeństwo pupila.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl