Darmowa dostawa od 2000 zł w 3 strefach

Czy wiesz jak zrobić stół ogrodowy, który posłuży przez wiele lat?

0
Czy wiesz jak zrobić stół ogrodowy, który posłuży przez wiele lat?

Lubisz spędzać czas w przydomowym ogrodzie? Zainwestuj w wygodny kącik, w którym odpoczniesz w gronie rodziny lub znajomych. W sklepach z wyposażeniem znajdziesz wiele atrakcyjnych mebli do wnętrz i na zewnątrz. Jeśli jednak wolisz meble wykonane własnoręcznie, stwórz coś unikatowego. Jak zrobić stół ogrodowy na lata?

 

Własny kawałek zieleni

 

Przydomowa zieleń to standard, na jaki może sobie pozwolić właściciel domku jednorodzinnego. Z perspektywy mieszczucha ogród lub teren rekreacyjny to prawdziwy luksus. Miejskie ogródki zwykle są niewielkie, dlatego mało kto decyduje się na uprawnienie w nich warzyw. Mała przestrzeń najczęściej mieści głównie kilka miejsc do siedzenia, rozmieszczonych dookoła stołu. Jeśli potrzebujesz funkcjonalnych mebli ogrodowych, zdecyduj się na małe DIY (Do It Yourself, czyli zrób to sam). Jak zrobić stół ogrodowy? Przyda ci się dobry projekt, odrobina kreatywności i solidne deski. Znajdziesz je w Woodrive. Podobnie jak specjalne impregnaty do drewna, którymi warto zakończyć prace.

 

Jak zrobić drewniany stół ogrodowy?

 

Nie wiesz, jaki projekt stołu wybrać? Zastanów się, ile osób będzie zasiadać przy stole. Oblicz orientacyjnie, ilość biesiadników, których zwykle zapraszasz do siebie. Przy dużej działce można od razu pokusić się o projekt większego stołu. Dzięki temu zawsze przyjmiesz nawet niespodziewanych gości. Zaopatrz się w dobrej jakości deski. W Woodrive znajdziesz deski bezsękowe, jak również inne - heblowane i fazowane. Możesz zdecydować się na deski nieimpregnowane lub zaprawione specjalnym środkiem przeciw owadom i grzybom. Deskę tego typu można dodatkowo impregnować po zakończeniu prac.

 

Wygładzanie, czyli stół bez drzazg

 

Jak zrobić stół ogrodowy, przy którym wygodnie się siedzi? Przede wszystkim zadbaj o właściwy wygląd desek. Ich liczba jest uzależniona od tego, jakiej wielkości blat planujesz wykonać. Wszystkie deski wymierz i podocinaj. Zadbaj także o ich wygląd. W tym celu należy wygładzić ich powierzchnię. Stół nie powinien mieć żadnych drzazg. W tak przygotowanej wersji znacznie łatwiej przyjmuje impregnat, bejcę czy też farbę. Gotowe deski należy dobrze ze sobą połączyć. Od tego etapu prac zależy końcowy efekt, ponieważ łączenie musi gwarantować wytrzymałość blatu.

 

Wytrzymałe nogi stołowe

 

Blat to najbardziej reprezentacyjna część stołu. Jednak jak zrobić stół ogrodowy, aby był wytrzymały i nie chwiał się na boki? Właściwą stabilność zapewnią mu nogi. To na nich oprze się cała konstrukcja. Nogi stołowe można kupować gotowe. Jeśli jednak chcesz, aby cały mebel był twojego autorstwa, masz do wyboru dwie opcje. Najlepiej konsekwentnie stosować drewno. Oblicz jednak, jakie obciążenie muszą wytrzymać nogi, aby bezpiecznie korzystać z blatu. Drewniane nogi można wykonać z desek. Druga propozycja to nogi metalowe. Świetnie utrzymają całość, a dodatkowo doskonale komponują się z drewnem. Co więcej, metal zabezpieczony przed rdzą nie wymaga dodatkowej pielęgnacji.

 

Z czego jeszcze zrobić blat stołu ogrodowego?

 

Jak zrobić stół ogrodowy, jeśli nie masz ręki do majsterkowania? Część osób posługuje się gotowymi drewnianymi paletami. Ich obróbka przed malowaniem wygląda tak samo, jak w przypadku desek. Estetyka gotowego dzieła nie jest zbyt oryginalna, ale może stanowić wstęp do dalszych prac w drewnie. Innym sposobem na blat jest wykorzystanie gotowego, drewnianego elementu. Może to być boczna część mebla, lub drzwi. Czasem do łask wracają stare blaty kuchenne, a nawet blaty z maszyny do szycia. Bez względu na pochodzenie drewna, konstrukcja musi być przemyślana i odpowiednio stabilna.

Czym zabezpieczyć drewniane meble ogrodowe? Najlepiej trzymać je pod dachem, żeby drewno nie napęczniało od nadmiaru wilgoci. Deski warto olejować. Odpowiedni olej chroni od skutków wystawienia drewna na oddziaływanie deszczu, promieni słonecznych i wiatru. Z kolei lakierobejca dobrze sprawdzi się jako ostatnia warstwa na uprzednio zaimpregnowanym drewnie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl