Darmowa dostawa od 2000 zł w 3 strefach

Czym zabezpieczyć drewno sosnowe na zewnątrz? Wyjaśniamy

1

Drewno sosnowe to jeden z najbardziej popularnych, rodzimych materiałów budulcowych. Doceniane jest przede wszystkim za dużą podatność na obróbkę. Można je bowiem swobodnie strugać, frezować, piłować, szlifować, a nawet sklejać. Z tego względu sosna jest chętnie wykorzystywana do wykonywania mebli ogrodowych, tarasów, okiennic czy elewacji budynków. Niestety drewno wystawione na działanie czynników zewnętrznych, po pewnym czasie może się po prostu zniszczyć. Sposobem na zabezpieczenie sosnowych elementów jest właściwa impregnacja. W dalszej części naszego dzisiejszego poradnika podpowiemy Ci, jakich preparatów warto w tym celu użyć.

Kilka słów o impregnacji

Zanim przejdziemy do przedstawienia Ci konkretnych produktów, najpierw wyjaśnimy, czym jest impregnacja i jak się ją wykonuje. Mówiąc najprościej, jest to proces, który ma na celu zabezpieczenie drewna przed szkodliwym działaniem takich czynników, jak deszcz, śnieg, intensywne promienie słoneczne, grzyby oraz owady. Aby uodpornić drewno na możliwe skutki ich działalności, nasącza się je odpowiednimi preparatami. Impregnacja jest pierwszym, ale nie ostatnim etapem konserwacji drewnianych elementów. Po nałożeniu impregnatu – za pomocą pędzla czy pistoletu malarskiego – powierzchnia jest przygotowana do następnego kroku. Będzie to rzecz jasna aplikacja preparatów ochronno-dekoracyjnych, które dodatkowo zabezpieczą drewno przed zniszczeniem.

Czym zabezpieczyć drewno sosnowe na zewnątrz?

Możesz pomyśleć, że pytanie postawione w nagłówku jest banalnie proste i nie warto go w ogóle zadawać. W końcu już wspomnieliśmy, że do zabezpieczenia drewna sosnowego – czy jakiegokolwiek innego – znajdującego się na zewnątrz, najlepiej nada się impregnat. Zróżnicowanie tych preparatów na współczesnym rynku jest jednak dość spore. Każda taka substancja ma nieco inny skład i właściwości. Dlatego warto na dłużej pochylić się nad tematem najlepszego impregnatu do drewna sosnowego. W tym celu przedstawimy Ci dwa wyjątkowe produkty, które możesz znaleźć w ofercie naszego sklepu internetowego.

Lazura

Preparat Remmers HK Lazura 3w1 jest środkiem, który spełnia trzy funkcje:

– impregnatu wnikającego głęboko w strukturę drewna,

– farby gruntującej,

– lazury chroniącej drewno przed deszczem i śniegiem.

Substancja wykazuje silne działanie zabezpieczające przed owadami oraz grzybami, które mogą powodować pleśń lub gnicie drewna. Ponadto tworzy na powierzchni materiału budulcowego hydrofobową warstwę, chroniącą przed wilgocią oraz promieniowaniem UV. Preparat może posłużyć zarówno do stworzenia niełuszczącej się powłoki gruntującej, międzywarstwowej, jak i końcowej. Produkt dostępny jest w naszym sklepie w kilku wersjach kolorystycznych. Dzięki zastosowaniu wariantu bezbarwnego, podkreślisz naturalną barwę i piękne słoje drewna. Jeśli chcesz zaś nadać swojej altanie, pergoli czy okiennicom nieco inny odcień, użyj środka z dodatkowym pigmentem. Lazura Remmers 3w1 nie nadaje się niestety do stosowania na drewniane tarasy, podesty czy elementy, które mają styczność z gruntem.

Olej do drewna

Olej to jeden z popularnych środków służących do konserwacji drewna. W jego składzie możemy znaleźć m.in. naturalne oleje, rozcieńczalniki czy pigmenty. Preparat nie tworzy na powierzchni ochronnego filmu, ale wsiąka głęboko w strukturę drewna i pozostawia przyjemne, matowe wykończenie oraz naturalną strukturę materiału. W naszej ofercie możesz znaleźć olej do tarasów i mebli ogrodowych marki Remmers. Preparat świetnie zabezpieczy drewno sosnowe przed działaniem deszczu, śniegu, wiatru oraz promieni słonecznych. Jego niewątpliwym atutem jest to, że nie tylko reguluje wilgotność drewnianych elementów, ale również zabezpiecza je przed wyschnięciem oraz nie zatyka ich porów, dbając o piękny wygląd drewna przez cały rok.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zakup naszej lazury, czy oleju, możesz być pewien, że Twoje drewno będzie odpowiednio zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i szkodnikami. Gorąco zachęcamy Cię również do zapoznania się z resztą naszej oferty!

Komentarze do wpisu (1)

17 kwietnia 2024

Dzień dobry, czy olej zabezpieczy przed ciemnieniem sosny?? pozdrawiam

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl