Darmowa dostawa od 2000 zł w 3 strefach

Deski i łaty

Deska impregnowana (gr. 25mm)
Deska impregnowana (gr. 25mm)

Klasa: III
Gatunek: Sosna
Długości: 3,0 / 4,0 / 5,0 m

Cena: 33,82 zł

 

Deski i łaty na budowę więźby dachowej i fundamentów

 

Jak wybrać najlepsze drewno na więźbę dachową? Odpowiednie deski to jedne z najważniejszych elementów podczas prac budowlanych. Najczęściej inwestorzy poświęcają im mniej czasu, niż np. elementom do prac wykończeniowych lub farbie elewacyjnej. Tymczasem o wiele prościej wymienić podłogę niż konstrukcję dachu. Przekonał się o tym każdy, kto miał do czynienia z rozbiórką więźby dachowej i ponownym przykryciem dachu.

 

Zainwestuj w odpowiednią klasę drewna

 

Przepisy budowlane opierają się na wieloletniej praktyce profesjonalistów i badaniach naukowych. Tarcica konstrukcyjna jest poddawana klasyfikacji pod względem wytrzymałościowym. Ten naturalny i ekologiczny surowiec musi być odpowiednio przygotowany. W naszej ofercie znajdziesz deski różnych klas. Przydają się do prac na dachu, przy tworzeniu fundamentów, lub też do zastosowań w ogrodzie. Nie brak także desek szalunkowych, stosowanych przy lekkich konstrukcjach drewnianych.

 

Alternatywa dla sztywnego poszycia dachu

 

Pokrycie dachowe może być wykonane na kilka sposobów. Nasze łaty i kontrłaty polecamy głównie do dachów spadowych. Łacenie polega na przybijaniu do krokwi kontrłat. Do takiego elementu prostopadle przybija się łaty dachowe. Co można kłaść na tak przygotowaną powierzchnię, zabezpieczoną dodatkowo folią? Dachówki ceramiczne i cementowe, blachodachówkę, płyty włóknisto-cementowe oraz gont drewniany.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl