Darmowa dostawa od 2000 zł w 3 strefach

Dowiedz się, jak zrobić stół ogrodowy z desek

0

Potrzebujesz praktycznego, a zarazem estetycznego stołu do ogrodu lub na taras? Rozważ wykonanie go samodzielnie z desek. Wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie, a z pewnością przyniesie Ci dużo satysfakcji. Zobacz, jak szybko i łatwo wykonać drewniany stół ogrodowy.

Dlaczego warto samodzielnie zrobić stół z desek?

Zastanawiasz się, czy warto samodzielnie wykonać stół z desek? Oczywiście! Przede wszystkim zaoszczędzisz dzięki temu sporo pieniędzy, gdyż deski są znacznie tańsze niż gotowy stół. Poza tym masz możliwość uzyskania dokładnie takiego stołu, jakiego potrzebujesz. Istotne jest również to, iż stoły z desek prezentują się bardzo oryginalnie i stanowią świetną dekorację.

O czym musisz pamiętać, wykonując stół ogrodowy z desek?

Jeśli zdecydowałeś się już na samodzielne wykonanie stołu, powinieneś odpowiednio się do tego przygotować. Przede wszystkim nie zapomnij o sporządzeniu projektu. Potrzebne Ci będą dokładne wymiary planowanego mebla oraz miejsca, w którym ma stać. Ponadto przygotuj sobie wszystkie niezbędne materiały i narzędzia, a także odzież ochronną, zwłaszcza rękawice i okulary. Szczególnie niebezpieczne może być piłowanie i szlifowanie drewna.

Stół ogrodowy z desek – niezbędne materiały i narzędzia

Zastanawiasz się, co będzie Ci potrzebne do wykonania stołu ogrodowego z desek? Przede wszystkim musisz zastanowić się, czy zrobisz go z jednej dużej deski przyciętej do pożądanych wymiarów, czy też zbijesz go z wielu mniejszych desek. Gdy już dokonasz wyboru, wyposaż się w wysokiej jakości deski. Pamiętaj, że muszą być one suche oraz bez spękań i innych uszkodzeń. Możesz wybrać już oszlifowane i zaimpregnowane deski. Nie zapomnij, że będą one potrzebne nie tylko do wykonania blatu, ale także nóg.

Oprócz tego musisz zaopatrzyć się w papier ścierny albo szlifierkę, która pomoże wygładzić drewno i pozbyć się niebezpiecznych drzazg. Wyposaż się również w odpowiedniej długości śruby, a także piłę lub wkrętarkę. Do wzmocnienia całości i połączenia blatu z nogami mogą Ci się przydać kątowniki. Warto mieć przy sobie także miotełkę do usuwania pyłu. Przydatne będą także impregnaty i farby do drewna w wybranym przez Ciebie kolorze.

Jak zrobić stół ogrodowy z desek – poradnik krok po kroku

Kiedy projekt będzie już gotowy, a wszystkie potrzebne materiały i narzędzia zebrane, możesz przejść do wykonywania stołu.

Etap 1

Na początek bardzo ważne jest docięcie wszystkich elementów do pożądanych wymiarów i kształtów. Najlepiej użyć do tego piły elektrycznej. Jeśli chcesz wykonać w stole dodatkowo otwór na parasol, przyda Ci się precyzyjna wyrzynarka do drewna.

Etap 2

Jeśli zdecydowałeś się na zakup oszlifowanych desek, możesz użyć wyłącznie papieru ściernego i delikatnie poprawić całość. Jeżeli deski są nierówne i mają dużo drzazg, koniecznie wygładź je za pomocą szlifierki. Później dokładnie oczyść deski z pyłu, np. miotełką albo wilgotną ścierką.

Etap 3

Zanim połączysz ze sobą blat oraz nogi, zaimpregnuj i pomaluj wszystkie elementy. Dzięki impregnacji stół będzie odporny na działanie różnych niekorzystnych warunków atmosferycznych, szczególnie wilgoci. Gdy impregnat wyschnie, nałóż farbę w wybranym kolorze.

Etap 4

Ostatni, niezwykle ważny krok to połączenie wszystkich elementów. Do tej czynności prawdopodobnie będziesz potrzebować pomocnika. Nogi i blat można łączyć za pomocą śrub i wkrętów. Oprócz tego przydatne będą także kątowniki.

Jak widać, wykonanie stołu ogrodowego nie jest trudnym zadaniem. Z pewnością taki stół będzie wspaniałą ozdobą Twojego ogrodu i posłuży Ci naprawdę długo.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl