Darmowa dostawa od 2000 zł w 3 strefach

Ile kryje listwa przypodłogowa? Dowiedz się, od czego to zależy!

0

Listwa przypodłogowa to niezbędny element wykończenia w każdym wnętrzu. Pełni ona jednak nie tylko funkcję estetyczną, ale przede wszystkim o wiele ważniejszą - praktyczną. Z tego względu należy wybrać odpowiednie wymiary listwy przypodłogowej, aby idealnie spełniała swoje zadanie. Ile powinna kryć? Odpowiedzi na najważniejsze pytania znajdziesz poniżej!

Ile kryje listwa przypodłogowa?

Ile kryje listwa przypodłogowa? To zależy od tego, jaki rodzaj wybierzesz! W sklepach znajdziesz najróżniejsze modele listew, które różnią się od siebie nie tylko wyglądem oraz materiałami, ale przede wszystkim wymiarami. Pamiętaj o tym, aby dopasować je do potrzeb danego pomieszczenia. Dużo będzie zależało także od Twoich indywidualnych preferencji - zwłaszcza w kwestii wysokości masz dużą swobodę. Pamiętaj jednak o tym, że całość powinna wyglądać spójnie.

Wysokość i grubość listwy

Podstawową funkcją, którą pełni listwa przypodłogowa, jest wypełnienie przerwy dylatacyjnej. Jest to szczelina, którą celowo pozostawia się wokół całego pomieszczenia pomiędzy podłogą, a ścianą. Ma ona na celu wyeliminowanie wpływu skurczu i pęcznienia materiału(drewna lub paneli), a także zabezpiecza to podłogę przed wybrzuszaniem się pod wpływem wilgoci. Właśnie dlatego przy doborze listew przypodłogowych należy zwrócić uwagę na to, czy ich grubość jest wystarczająca do wypełnienia tej szczeliny. Wysokość także ma znaczenie, choć głównie ze względów estetycznych. Od tego, ile zakryje listwa przypodłogowa, będzie zależał efekt wizualny całego pomieszczenia. Za pomocą odpowiednich wymiarów możesz optycznie powiększyć lub zmniejszyć całe wnętrze!

Jakie listwy wybierać?

Co jeszcze jest ważne przy wyborze listwy przypodłogowej? Poza tym, że powinna ona kryć wszystko, co konieczne, musi cechować ją jeszcze solidność oraz trwałość. Dużą popularnością wciąż cieszą się listwy przypodłogowe drewniane, które

z łatwością dopasujesz do większości wnętrz. Są one dostępne w wielu różnych wymiarach i w razie potrzeby zawsze można je w prosty sposób modyfikować. Stanowią one solidne i estetyczne wykończenie drewnianej podłogi lub paneli.

Ile powinna kryć listwa przypodłogowa? Pamiętaj, że najważniejszym parametrem powinna być dla Ciebie jej grubość, która pozwoli na wypełnienie przerwy dylatacyjnej. Wysokość, na którą się zdecydujesz, jest już kwestią indywidualną, uzależnioną od pomieszczenia oraz Twojej wizji. Niezależnie od wymiarów, zawsze stawiaj na listwy najlepszej jakości. Możesz znaleźć je u nas! Koniecznie odwiedź nasz sklep, aby zapoznać się z dostępną ofertą listew i nie tylko!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl