Darmowa dostawa od 2000 zł w 3 strefach

Jak przymocować drewno do betonu? Nasz poradnik

0

Drewno i beton to materiały, które często łączy się ze sobą w celu uzyskania solidnego i dobrze prezentującego się efektu. Konstrukcje oparte na ich połączeniu znajdziemy zarówno wewnątrz nowocześnie urządzonych domów, jak i na elewacji budynku czy w ogrodzie. Zastanawiasz się, jak przymocować drewno do betonu, by było ono odpowiednio zabezpieczone? Chcesz, by Twoje połączenie było solidne, a drewno nie ulegało degradacji? Czytaj dalej, a dowiesz się, jak to zrobić.

Kleje montażowe — metoda na szybkie przymocowanie drewna do betonu

Dość popularną metodą łączenia ze sobą drewnianych i betonowych elementów jest korzystanie z klejów montażowych. Na rynku dostępnych jest sporo produktów określanych mianem uniwersalnych, a więc przeznaczonych również do tych dwóch materiałów. Takie rozwiązanie ma kilka zalet. Jest dość tanie oraz nieskomplikowane. Korzystając z kleju, prawie każdy może w mgnieniu oka połączyć dwa elementy wykonane z różnych materiałów. Warto wspomnieć jednak też o wadach. Siła takiego klejenia może okazać się niewystarczająca. Kleje montażowe niezbyt dobrze radzą sobie również z wodą, co jest z kolei kluczowe w przypadku konstrukcji znajdujących się na zewnątrz.

Kotwy — popularny sposób łączenia różnych elementów

Jak więc przymocować drewno do betonu w taki sposób, by mieć pewność solidnego i długowiecznego połączenia? Świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie wkrętów i kotew, których ofertę znajdziesz oczywiście na naszej stronie. Są to elementy, które sprawdzają się przede wszystkim w budownictwie. Kotwy zapewniają bardzo trwałe łączenie i uniemożliwiają obrót konstrukcji. Korzystają z nich zarówno profesjonaliści, zajmujący się stawianiem różnego rodzaju budynków, jak i osoby prywatne, które chcą połączyć drewno i beton na swoje własne potrzeby. Kotwy można zatopić w betonie i przymocować na nich drewniany element. Można je jednak również umieścić bezpośrednio w ziemi. Są to uniwersalne elementy, które wykorzystuje się na wiele sposobów.

Pamiętaj, aby odpowiednio zabezpieczyć drewno

Drewno połączone z betonem będzie narażone na przekazywanie wilgoci, co z kolei grozi uszkodzeniem jego struktury i pojawianiem się grzybów. Pamiętaj więc o tym, by przed przymocowaniem drewna do betonu odpowiednio je zaimpregnować. W ofercie naszego sklepu czeka na Ciebie szeroki wybór środków, które pomogą Ci w kompleksowy sposób zabezpieczyć drewniany element konstrukcji zarówno przed działaniem wilgoci, jak i chociażby atakami owadów. Sprawdź propozycje dostępne na naszej stronie i zadbaj o to, by przedłużyć życie drewna przymocowanego do betonu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl