Darmowa dostawa od 2000 zł w 3 strefach

Jak przymocować drewno do betonu? Nasz poradnik

1

Drewno i beton to materiały, które często łączy się ze sobą w celu uzyskania solidnego i dobrze prezentującego się efektu. Konstrukcje oparte na ich połączeniu znajdziemy zarówno wewnątrz nowocześnie urządzonych domów, jak i na elewacji budynku czy w ogrodzie. Zastanawiasz się, jak przymocować drewno do betonu, by było ono odpowiednio zabezpieczone? Chcesz, by Twoje połączenie było solidne, a drewno nie ulegało degradacji? Czytaj dalej, a dowiesz się, jak to zrobić.

Kleje montażowe — metoda na szybkie przymocowanie drewna do betonu

Dość popularną metodą łączenia ze sobą drewnianych i betonowych elementów jest korzystanie z klejów montażowych. Na rynku dostępnych jest sporo produktów określanych mianem uniwersalnych, a więc przeznaczonych również do tych dwóch materiałów. Takie rozwiązanie ma kilka zalet. Jest dość tanie oraz nieskomplikowane. Korzystając z kleju, prawie każdy może w mgnieniu oka połączyć dwa elementy wykonane z różnych materiałów. Warto wspomnieć jednak też o wadach. Siła takiego klejenia może okazać się niewystarczająca. Kleje montażowe niezbyt dobrze radzą sobie również z wodą, co jest z kolei kluczowe w przypadku konstrukcji znajdujących się na zewnątrz.

Kotwy — popularny sposób łączenia różnych elementów

Jak więc przymocować drewno do betonu w taki sposób, by mieć pewność solidnego i długowiecznego połączenia? Świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie wkrętów i kotew, których ofertę znajdziesz oczywiście na naszej stronie. Są to elementy, które sprawdzają się przede wszystkim w budownictwie. Kotwy zapewniają bardzo trwałe łączenie i uniemożliwiają obrót konstrukcji. Korzystają z nich zarówno profesjonaliści, zajmujący się stawianiem różnego rodzaju budynków, jak i osoby prywatne, które chcą połączyć drewno i beton na swoje własne potrzeby. Kotwy można zatopić w betonie i przymocować na nich drewniany element. Można je jednak również umieścić bezpośrednio w ziemi. Są to uniwersalne elementy, które wykorzystuje się na wiele sposobów.

Pamiętaj, aby odpowiednio zabezpieczyć drewno

Drewno połączone z betonem będzie narażone na przekazywanie wilgoci, co z kolei grozi uszkodzeniem jego struktury i pojawianiem się grzybów. Pamiętaj więc o tym, by przed przymocowaniem drewna do betonu odpowiednio je zaimpregnować. W ofercie naszego sklepu czeka na Ciebie szeroki wybór środków, które pomogą Ci w kompleksowy sposób zabezpieczyć drewniany element konstrukcji zarówno przed działaniem wilgoci, jak i chociażby atakami owadów. Sprawdź propozycje dostępne na naszej stronie i zadbaj o to, by przedłużyć życie drewna przymocowanego do betonu.

Komentarze do wpisu (1)

4 czerwca 2024

Jak skutecznie zamontowac łatę 8x8 na dachu betonowym pokryty papa pod montaz płyty warstwowej 100 mm PIR spadek dachu ok do q0 stopni jednospadowy. Pozdrawiam Pawel

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl