Darmowa dostawa od 2000 zł w 3 strefach

Jak układać deskę tarasową? Przekonaj się, że to proste

0

Tarasowa przestrzeń to miejsce, gdzie każdy uwielbia spędzać czas. Wymarzony kącik relaksacyjny wymaga dużej dbałości o najmniejszy detal już w trakcie projektowania. Ważny jest m.in. sposób postępowania z poszczególnymi komponentami. Rodzi się wobec tego pytanie, jak układać deskę tarasową? W tym tekście rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Układanie deski tarasowej – wykorzystaj pomocnicze elementy

Jak układać deskę tarasową? Musisz wiedzieć, że podczas montażu pomocne są dodatkowe elementy w postaci legarów i wsporników. Dlaczego warto z nich skorzystać? Przede wszystkim zapewniają prawidłowe wyrównanie powierzchni.

Wykorzystując legary, należy pamiętać o prawidłowym rozstawie. Odległość pomiędzy wkrętami niezbędnymi do mocowania komponentów nie powinna być większa niż 45 cm. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu deski zachowają stabilność. A jednocześnie nie będą ulegać zniekształceniom.

Legary muszą być dopasowane do gatunku drewna, z którego wykonano deski. Jeśli te pochodzą ze świerku skandynawskiego, nie wolno stosować elementów wspierających montaż np. z surowca egzotycznego. Różnorodność rodzajów utrudnia jednolitą pracę komponentów. To ze względu na ich odmienne właściwości.

Deska tarasowa – jak układać?

Zastanawiając się, jak układać deskę tarasową, zwróć szczególną uwagę na właściwe odstępy pomiędzy poszczególnymi z nich. Warto zachować przerwy nie mniejsze niż 6 mm. Elementy nie będą napierać na siebie, co mogłoby przyczyniać się do ich oderwania od legarów.

Bardzo często ma to miejsce ze względu na higroskopijność materiału. Na skutek oddziaływania wody i wilgoci pęcznieje, a tym samym rozszerza się. A gdy jest sucho, wraca do swojego pierwotnego stanu. Sugeruje to, iż do pracy najlepiej przystąpić w słoneczny dzień.

Jak układać deskę tarasową na betonie?

Podczas budowy tarasu możesz wykorzystać wylewkę betonową. Zastosowanie utwardzonej nawierzchni zdecydowanie poprawi trwałość całej konstrukcji. Jak wówczas układać deskę na taras?

Przede wszystkim musisz wyznaczyć teren, na którym znajdzie się wspomniana wylewka. Gdy zostanie rozprowadzona, odczekaj dobę do momentu wyschnięcia. W dalszej kolejności ułóż legary zgodnie z przytoczonymi wyżej wskazówkami. Na nich spoczną pojedyncze deski, umiejscowione z zachowaniem odpowiednich odstępów.

Jak widać, układanie desek tarasowych nie jest trudnym zadaniem. Przed przystąpieniem do pracy upewnij się, że masz do czynienia z komponentami, które nie posiadają żadnych defektów. A jeśli takowe wystąpią, ułóż je w niewidocznych miejscach. Z kolei na sam koniec nie zapomnij o impregnacji.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl