Darmowa dostawa od 2000 zł w 3 strefach

Jak zrobić kwietnik z desek – praktyczne porady

0

Kwietniki doskonale sprawdzają się nie tylko jako ozdoba ogrodu, ale także balkonu, oranżerii, czy też salonu lub kuchni. Pozwalają wyeksponować rośliny i zapewniają zielone akcenty przez cały rok. Ostatnio szczególną popularnością cieszą się drewniane kwietniki. Są one ekologiczne, a przy tym wyglądają bardzo naturalnie. Istotne jest to, że taką dekorację z powodzeniem można wykonać samemu. Jak zrobić kwietnik z desek?

Jak zrobić kwietnik z desek – potrzebne materiały

Przed zabraniem się do składania kwietnika z desek warto zaopatrzyć się w niezbędne materiały. Dobrze jest zadbać o ich jakość, bo od tego zależeć będzie trwałość wykonanego kwietnika. Potrzebne będą:

- drewniane deski i kantówki,

- opcjonalnie gotowe drewniane skrzynki,

- podstawowe narzędzia, np. młotek, piła,

- wkręty, gwoździe, kleje do drewna,

- impregnat i ewentualnie farba.

Jak zrobić kwietnik z desek – wykonanie

Jak zrobić kwietnik z desek krok po kroku? Przede wszystkim należy zacząć od sporządzenia projektu. Warto zastanowić się, jakie ma być przeznaczenie planowanego kwietnika, w jakim miejscu ma on stać, jakie rośliny chcemy w nim posadzić. Kolejnym etapem jest gromadzenie niezbędnych produktów. Z pewnością część z nich znajdziemy w domu, czy garażu. Z pozoru niepotrzebna drewniana skrzynka lub deska może okazać się niezbędna. Zanim zaczniemy montować deski, należy je odpowiednio przygotować. Istotne jest przede wszystkim dokładne oczyszczenie i wysuszenie drewna. Jeżeli chcemy tego uniknąć, zdecydujmy się na gotowe produkty, np. strugane, wygładzone deski. Oprócz tego dobrze jest zaimpregnować je już przed montażem. Dalszy etap to łączenie ze sobą poszczególnych elementów według sporządzonego wcześniej projektu. Drewno możemy sklejać lub montować za pomocą wkrętów albo gwoździ. Na koniec warto jeszcze raz zaimpregnować deski, a także pomalować kwietnik na wybrany kolor. Doskonale prezentuje się także naturalny kolor drewna, toteż malowanie jest opcjonalne.

Ciekawe pomysły na kwietniki z desek

Jak powinien wyglądać kwietnik z desek? Możliwości jest naprawdę sporo, wszystko zależy od naszych potrzeb i wyobraźni. Każdy pomysł może mieć swój niepowtarzalny urok i pięknie wkomponować się w wystrój ogrodu lub salonu.

Kwietnik z drewnianej skrzynki

Prosty w wykonaniu, a zarazem bardzo uniwersalny jest kwietnik z drewnianej skrzynki. Aby ułatwić sobie pracę, można użyć już gotowej skrzynki lub zmontować ją z pojedynczych desek. Taki kwietnik nie zajmuje dużo miejsca i sprawdzi się niemal wszędzie. Jeżeli masz dużo miejsca, możesz połączyć ze sobą kilka skrzynek i uzyskać nieco bardziej rozbudowaną konstrukcję.

Kwietnik w postaci drabiny lub stolika

Do ogrodu, a nawet na balkon warto zrobić kwietnik w kształcie drabiny. Może ona mieć jedno lub dwa ramiona i przynajmniej kilka szczebli, na których poustawiasz doniczki. Jeżeli chcesz, aby całość była drewniana, możesz na poszczególnych półeczkach zamontować skrzynki i w nich zasiać kwiaty. Podobną, ale nieco prostszą konstrukcją jest kwietnik w kształcie stolika. Jego wysokość zależy wyłącznie od naszej wizji artystycznej. Zamiast blatu na środku możesz zamontować dużą drewnianą skrzynię z przegródkami lub bez. Oczywiście blat z drewna również świetnie się sprawdzi i można poustawiać na nim fantazyjne doniczki.

Kwietnik krata

Z wąskich drewnianych desek można wykonać również kwietnik w postaci kraty. Świetnie sprawdzi się on w przypadku roślin pnących lub róż. To doskonała opcja w przypadku, gdy nie mamy zbyt dużo miejsca na kwietnik lub też chcesz przyozdobić bok altany ogrodowej albo balkonu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl