Darmowa dostawa od 2000 zł w 3 strefach

Jaka deska na taras będzie najlepsza? Podpowiadamy

0

Relaks na tarasie to czysta przyjemność. Chcąc czerpać pełną radość z błogiego leniuchowania, należy przyłożyć dużą wagę do aranżacji miejsca stanowiącego przedłużenie salonu. Liczy się przede wszystkim wybór komponentów tworzących podłoże. Jaka deska na taras będzie optymalnym rozwiązaniem? Czytaj dalej, a dowiesz się, jaki rodzaj naturalnego surowca zagwarantuje trwałość konstrukcji i unikalny wygląd.

Co świadczy o wyjątkowości desek tarasowych?

Nie ulega wątpliwości, że drewniane wykończenie tarasu to jedna z najlepszych metod aranżacji przytulnego zewnętrznego kącika. Przede wszystkim naturalny surowiec to skuteczny izolator termiczny. Oddziaływanie słońca nie prowadzi do nadmiernego przegrzania powierzchni. Jednakowo nie przemarza na skutek zimna. Tym samym poruszanie się po podłożu nawet i bosą stopą jest przyjemne.

Nie można zapominać o walorach estetycznych. Barwy desek drewnianych komponują się z otoczeniem, co wytwarza poczucie harmonii i komfortu. Całość nie jest przy tym problematyczna, jeśli chodzi o pielęgnację. Chcąc cieszyć się nienagannym stanem tarasu przed długi czas, wystarczy coroczna odnowa materiałów konstrukcyjnych.

Co ważne, drewno to na tyle zróżnicowany surowiec, że dzięki niemu zrealizujesz projekt uwzględniający najbardziej wymagające założenia. Jaka deska na taras będzie wobec tego dobrym wyborem?

Jaka deska na taras sprawdzi się najlepiej?

Sprawdzonym rozwiązaniem są europejskie gatunki drewna. Na pierwszy plan wysuwa się modrzew syberyjski. Cechuje go twardość oraz stabilność. Co więcej, duża zawartość żywicy sprawia, że zachowuje wysoką odporność na gnicie. Uwagę zwraca także urodziwa struktura i bogata różnorodność kolorów. Taras przygotowany z tego rodzaju komponentów zachwyci każdą osobę wrażliwą na piękno.

Jaka deska na taras stanowi dobrą alternatywę? Szukając bardziej ekonomicznego wariantu, warto przyjrzeć się świerkowi skandynawskiemu. Jest tani i powszechny. Z kolei realizację prac konstrukcyjnych ułatwiają takie właściwości jak miękkość oraz lekkość, a także podatność na klejenie. A jeśli postawisz na komponenty podwójnie ryflowane, zyskasz pewność, iż podłoże będzie odporniejsze na zwilgotnienie i zniekształcenia.

Jak wybrać odpowiednią deskę na taras?

Zastanawiając się, jaka deska na taras będzie właściwym wyborem, dokładnie przeanalizuj jej kluczowe właściwości. Mowa m.in. o wilgotności. Musi być przy tym biodegradowalne, wszak zastosowanie surowca na zewnątrz może zwiększać ryzyko powstawania pleśni i grzybów. Warunkiem koniecznym jest też impregnacja, która ograniczy szkodliwą działalność owadów oraz szkodników.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl