Darmowa dostawa od 2000 zł w 3 strefach

Jaka podbitka najlepsza - z czego powinna być wykonana?

0

Podbitka dachowa zwana też podsufitką jest elementem wykończenia dachu, który jest widoczny od spodu. Wpływa jednak nie tylko na sam wygląd budynku. Pełni dodatkowo inne funkcje - chroni więźbę oraz krokwie przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz uniemożliwia ptakom budowanie gniazd. Dlatego też musi być to element wysokiej jakości. Jaka jest najlepsza podbitka? Duże znaczenie ma oczywiście materiał, z którego jest wykonana.

Jaka podbitka najlepsza - materiał wykonania

Jaka podbitka jest najlepsza? Odpowiedź na to pytanie nie należy jednak do najłatwiejszych. Każde rozwiązanie ma bowiem swoje zalety i wady. Do wyboru są podbitki dachowe drewniane, z blachy lub z PVC.

Bardzo dużą popularnością cieszą się podbitki z drewna krajowego np. sosnowego czy świerkowego. Mogą mieć one różną długość, co pozwala na ich łatwe dopasowanie do określonych potrzeb. Są to elementy o doskonałych parametrach wytrzymałościowych. Są odporne na szkodliwe działanie czynników pogodowych czy uszkodzenia natury mechanicznej. Oprócz tego podbitki drewniane są bezproblemowe w renowacji. Dobrze sprawdzają się na klasycznych dachach. Czasem stosuje się też tańsze podsufitki drewnopodobne wykonane z płyt warstwowych. Są one nieco tańsze, a przy tym dość odporne na wilgoć czy zmienne temperatury. Mogą mieć dowolny kolor.

Jaka podbitka jest najlepsza? Dobrze sprawdzają się też elementy wykonane z PVC. To dobry wybór dla osób, które cenią sobie szeroki wybór. Podbitki tego typu są bowiem dostępne w sprzedaży w szerokiej gamie kolorów i faktur do wyboru. Nie są trudne w montażu, a przy tym są raczej wytrzymałe. Nie wymagają żmudnej konserwacji.

Warto też wspomnieć o podbitkach z blachy stalowej bądź aluminiowej. Prezentują się one nowocześnie i są bardzo trwałe. Są odporne na czynniki pogodowe i uszkodzenia mechaniczne. Wynika to z zastosowania ocynku ogniowego lub malowania proszkowego. Podbitki metalowe są też sprzedawane w wielu kolorach do wyboru. Nie są zbyt trudne w obróbce.

Jaką podbitkę wybrać?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jaka podbitka jest najlepsza. Warto jednak w tym przypadku pamiętać o kilku podstawowych kwestiach.

Jeśli w planach jest instalacja w podbitce dachowej mocnego oświetlenia, lepiej zrezygnować z elementów wykonanych z PVC. Są one bowiem podatne na odkształcenia termiczne. Oczywiście każdy materiał wymaga nieco innych metod montażu. W przypadku drewna wystarczy podsufitki przymocować do listy drewnianej gwoździami. Jednak już przy podbitkach PVC konieczne jest zastosowanie specjalnych listew wykończeniowych. Elementy aluminiowe są z kolei montowane na zatrzask.

Najważniejsza powinna być zawsze jakość produktu, a nie jego cena. Wielokrotnie lepiej jest dopłacić za rozwiązanie, aby mieć pewność, że posłuży ono przez wiele lat. Dodatkowo na samym początku dobrze jest dokonać dokładnych pomiarów, aby znaleźć produkt najlepszy dla danego rodzaju budynku.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl