Darmowa dostawa od 2000 zł w 3 strefach

Jakie drewno na schody wybrać? Podpowiadamy!

0

Wybór drewna przeznaczonego na schody wcale nie jest łatwy. Ilość gatunków drewna jest tak liczna, że przed dokonaniem wyboru warto głębiej zapoznać się z cechami chociaż tych najpopularniejszych. Dobrej jakości drewno na schody oceniaj pod względem wytrzymałości na ścieranie i zarysowania, twardości czy odporności na wilgoć. W poniższych akapitach postaramy się przybliżyć Cię do decyzji, jakie drewno na schody powinieneś wybrać. By zaspokoić swoje potrzeby i oczekiwania, musisz patrzeć zarówno na powyższe cechy fizyczne, jak i wizualne. Miłej lektury!

Co warto wiedzieć o schodach drewnianych?

Jeśli planujesz założenie schodów drewnianych, musisz poznać kilka kwestii, które są charakterystyczne dla tej konstrukcji. Wybór tego rodzaju schodów do mieszkania wiąże się z wieloma możliwościami. Przede wszystkim wprowadzają one ciekawy aspekt aranżacyjny i mogą być wykonane z różnego drewna. Do ich budowy możesz wykorzystać m.in. drewno lite, które jest dostępne w naszym sklepie. Takie schody zawsze charakteryzują się lekkością, a ich konstrukcji nie musisz planować w chwili projektowania domu. Wystarczy, że zrobisz to po wykonanym remoncie.

Schody drewniane mogą przybierać różne konstrukcje – wszystko zależy od Twoich upodobań! Bardzo częstym rozwiązaniem są schody kręte oraz ażurowe. Sprawdzają się one szczególnie w mieszkaniach o małym metrażu. To oczywiście tylko przykłady, ponieważ do wyboru masz o wiele więcej możliwości. Pamiętaj jednak, że budowa schodów zawsze wiąże się również z odpowiednim ich pielęgnowaniem. Musisz nastawić się na stosowanie odpowiednich środków, takich jak olej, bejca czy lakier.

Jakie drewno wybrać na schody? Najpopularniejsze gatunki

Zastanawiasz się, jakie drewno na schody wybrać? Nic dziwnego, jego wybór może nastręczać wielu problemów temu, kto musi zdecydować, jaki gatunek będzie idealny dla jego potrzeb. Każde z drzew ma inne cechy, a co za tym idzie, różne zastosowania. Na rynku znajdziesz schody m.in. z drewna:

– bukowego,

– jesionowego,

– dębowego,

– sosnowego,

– klonowego,

– brzozowego,

– orzechowego,

– wiśniowego,

– egzotycznego.

Do najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych gatunków drewna na schody w domach jednorodzinnych należą trzy wymienione wyżej t.j.: dąb, buk, jesion.

Jakim drzewem wykończyć schody betonowe?

Jeśli planujesz budowę schodów betonowych, to z pewnością staniesz przed pytaniem, jakim drewnem je wykończyć. Okazuje się, że wybór jest bardzo szeroki. Możesz więc sugerować się nie tylko estetyką, lecz również wziąć pod uwagę koszty konserwacji. Bardzo często w domach i mieszkaniach schody betonowe zostają wykończone drewnem bukowym, dębowym i jesionowym. Nie jest to jednak reguła. Każdy rodzaj drewna ma zarówno wady, jak i zalety.

Bardzo często schody betonowe wykańcza się także brzozą lub sosną. Drewno to jest stosunkowo tanie i jak najbardziej nadaje się do tego typu wykończeń. Ten rodzaj drewna wymaga częstej konserwacji. Jest jednak świetnym rozwiązaniem, jeśli masz okrojony budżet. W naszym asortymencie znajdziesz wiele propozycji belek konstrukcyjnych w różnych rozmiarach i o szerokim przedziale cenowym za metr bieżący. Z nami zaopatrzysz się kompleksowo. Sprawdź nasze propozycje, a w razie pytań – skontaktuj się z nami.

Jakie schody są lepsze: drewniane czy betonowe?

Z pewnością, gdy planujesz zamontowanie schodów w domu, będziesz musiał zmierzyć się z wątpliwościami dotyczącymi tego, jakie schody wybrać – drewniane czy betonowe? Wszystko zależy oczywiście od efektu, jaki chcesz osiągnąć. Mimo wszystko do obu konstrukcji będziesz potrzebował drewnianych belek. Nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi na wspomniane pytanie. Wybudowanie schodów betonowych musisz zaplanować już na etapie budowy domu. Są one na pewno trwałe, ale też masywniejsze. Z kolei schody drewniane uchodzą za tańsze, lecz możesz tworzyć z nich naprawdę skomplikowane konstrukcje.

Wiesz już, jakie drewno na schody wybrać. Jak widzisz, masz naprawdę wiele możliwości. Każda z nich ma swoje wady oraz zalety. Z pewnością jednak nie powinieneś kierować się ceną, lecz stylem swojego wnętrza oraz efektem, jaki chcesz uzyskać. W naszym sklepie znajdziesz różne drewno konstrukcyjne, które na pewno przyda Ci się do tego przedsięwzięcia. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl