Darmowa dostawa od 2000 zł w 3 strefach

Belki konstrukcyjne C24

Belka konstrukcyjna typu KVH 80x200mm - klasa C24
Belka konstrukcyjna typu KVH 80x200mm - klasa C24

Klasa: konstrukcyjna C24

Gatunek: sosna

Długości: 2,3 / 4,3/ 6,3 m

Cena: 90,53 zł
39,36 zł / mb

Lite belki konstrukcyjne klasy C24

Drewno konstrukcyjne to produkt, przeznaczony do wieloletniego użytkowania. Najczęściej wykorzystuje się je przy budowie więźby dachowej. Lite drewno musi charakteryzować się odpowiednimi właściwościami. To przede wszystkim duża wytrzymałość, odporność na ściskanie i rozciąganie, jak również twardość i właściwa wilgotność. Liczy się też brak widocznych wad, czyli sęków. Do najpopularniejszych gatunków zaliczają się sosna i świerk.

Czym są klasy drewna i jak je odczytywać?

Szukasz drewna najwyższej jakości? Patrz na jego klasę. Technologiczne normy zostały odpowiednio usystematyzowane. Klasy wytrzymałości dotyczą takich właściwości jak ściskanie i rozciąganie w poprzek i wzdłuż włókien, zginanie, sprężystość, gęstość. Gatunki liściaste, stosowane w budownictwie mieszkaniowym to klasy C24 i C27. Takie drewno jest poddawane suszeniu komorowemu, dzięki czemu osiąga się odpowiednią wilgotność na poziomie kilkunastu procent.

Kontrola jakości drewna nieimpregnowanego

Belki konstrukcyjne muszą być zabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych, w tym pasożytów. Suszenie komorowe nie tylko pomaga uzyskać wilgotność, jakiej nie da się osiągnąć przy zwykłym sezonowaniu. Sprawia też, że deska jest zabezpieczona przed szkodnikami, które żerują w drewnie. To dlatego nasze produkty w wersji nieimpregnowanej są bezpieczne. Tarcica suszona komorowo jest strugana czterostronnie i ma fazowane kanty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl