Darmowa dostawa od 2000 zł w 3 strefach

Zobacz, jakie drewno sprawdzi się na elewację

0

Elewacja budynku jest elementem, który bardzo wpływa na jego estetykę i funkcjonalność. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na trwałość i wygląd elewacji jest wybór odpowiedniego drewna. Zastanawiasz się, czym kierować się przy zakupie drewna na elewację? Podpowiadamy, co szczególnie warto wziąć pod uwagę.

Jak wybrać drewno na elewację?

Chcesz wiedzieć, co ma znaczenie przy wyborze drewna na elewację? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego trwałość. Drewno, które będzie wystawione na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, musi być odporne na wilgoć, promieniowanie UV i zmienne temperatury. Oprócz tego nie powinno być podatne na gnicie i insekty.

Niezwykle ważne jest odpowiednie zabezpieczenie drewna przed szkodliwymi dla niego czynnikami. Możesz nawet zdecydować się na zakup już zaimpregnowanego materiału, co pozwoli zaoszczędzić Ci sporo czasu. Przydatne mogą być również preparaty przeciw grzybom, które bywają stosowane jeszcze przed sprzedażą.

Oczywiście, zanim kupisz drewno na elewację, powinieneś zastanowić się, jakiej grubości materiał jest Ci potrzebny. Warto także znać dokładne wymiary planowanej elewacji, aby kupić odpowiednią ilość drewna. Jeśli masz problemy z wykonaniem projektu, poproś o pomoc kogoś, kto ma w tej kwestii większe doświadczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych wydatków albo konieczności dodatkowych wizyt w sklepie.

Co jeszcze wziąć pod uwagę przy wyborze drewna na elewację?

Zastanawiasz się, jakie drewno na elewację najlepiej się sprawdzi? Pamiętaj także o estetyce. Drewno na elewację musi wyglądać atrakcyjnie i harmonijnie łączyć się z architekturą całego budynku. Wybierając materiał, zwróć uwagę na jego kolor, strukturę i fakturę. Jeśli chcesz uniknąć drzazg i konieczności użycia papieru ściernego, postaw na zakup gładkiego, wyszlifowanego drewna.

Oczywiście czas schnięcia drewna również jest ważnym czynnikiem, ponieważ niewłaściwie wysuszone drewno może pękać, deformować się i utracić swoje właściwości. Dobrym rozwiązaniem jest zakup już wysuszonego drewna. Szczególnie sprawdza się takie, które było suszone komorowo.

Bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze drewna na elewację jest też cena. Musisz przede wszystkim wziąć pod uwagę możliwości swojego budżetu. Należy jednak pamiętać, że decydując się na tańsze drewno, może się okazać, że będzie ono mniej trwałe. W związku z tym sprawdź, jaką klasę trwałości ma wybrane przez Ciebie drewno. Określi ona, jak długo dany materiał może posłużyć w warunkach zewnętrznych.

Jakie drewno na elewację?

Chcesz wiedzieć, jakie drewno na elewację będzie najlepsze? Warto wybrać gatunki iglaste, które są łatwo dostępne i stosunkowo niedrogie. Wysoką trwałością i estetyką charakteryzuje się sosna. Nie kosztuje ona dużo, a prezentuje się naprawdę elegancko. Często stosowana jest do budowy mebli ogrodowych, altan, tarasów i właśnie elewacji. Alternatywą może także być świerk, np. skandynawski, którego obróbka nie przysparza większych problemów.

Drewno na elewację warto kupować u sprawdzonych dostawców. Masz wówczas większą szansę, że posłuży ono naprawdę długo. Przed zakupem upewnij się, czy nie ma ono widocznych wad oraz, czy zostało odpowiednio wysuszone.

Jak widać, wybór drewna na elewację wymaga zwrócenia uwagi przynajmniej na kilka najważniejszych czynników. Istotna jest trwałość, estetyka, ale także cena. Jeśli skorzystasz z naszych rad, na pewno dokonasz właściwego wyboru i będziesz cieszyć się piękną, wytrzymałą elewacją.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl