Darmowa dostawa od 2000 zł w 3 strefach

Jak zrobić domek dla dzieci z drewna? Praktyczne podpowiedzi

0

Chyba każdy jako dziecko marzył o domku na drzewie. Niestety większości realizacja tego pragnienia nie była dana, szczególnie gdy mieszkało się w mieście. Dzisiaj, będąc rodzicem i mając ku temu warunki, z pewnością chcesz spełniać marzenia swoich pociech. Domek na drzewie to świetna sprawa, ale jeśli nie możesz sobie na niego pozwolić, to musisz wiedzieć, że są inne rozwiązania. Frajdą dla maluchów będzie, gdy zbudujesz dla nich drewnianą konstrukcję ze schodami i tarasem na swoim podwórku. Nie wiesz, jak zrobić domek dla dzieci z drewna? Poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Zapraszamy do lektury.

Drewniany domek, czyli marzenie każdego dziecka

Spełnienie prośby dzieci o budowę domku to trochę jak spełnienie swojego marzenia z dzieciństwa. Postawienie domku z drewna to odpowiedzialne zadanie. Musisz mieć pewność, że wykonany przez Ciebie projekt jest w pełni bezpieczny dla maluchów. Z tego względu na początku warto zainwestować w materiały dobrej jakości, bo po pierwsze, domek ma służyć dzieciom jak najdłużej, a po drugie, jeśli budujesz go na podwyższeniu, to jego mocna konstrukcja musi utrzymać również osobę dorosłą.

Domek z drewna dla dzieci – co będzie potrzebne?

Do budowy domku z drewna potrzebne Ci będą odpowiednie narzędzia i materiały. Poniżej lista tych niezbędnych:

– kantówki i krawędziaki,

– deski,

– podbitka,

– deska tarasowa,

– impregnat do drewna,

– stalowe profile,

– poziomica,

– metrówka,

– wkręty,

– piła,

– wkrętarka,

– młotek.

Zapewne większość tych narzędzi, jeśli nie wszystkie, masz w swoim wyposażeniu. Pozostaje zaopatrzyć się w potrzebne drewno oraz inne materiały i do dzieła!

Czy domek z drewna dla dzieci to trudny projekt? Od czego zacząć?

Jeśli nie bardzo wiesz, jak zrobić domek dla dzieci z drewna, to przychodzimy Ci z pomocą. Budowanie domku zacznij od projektu – pozwoli Ci to zaopatrzyć się w odpowiednie materiały. Na konstrukcję wystarczy drewno sosnowe, które znajdziesz w naszym sklepie. Kantówka ozdobna 90 × 90 będzie wystarczająca do wykonania słupów, jeśli robisz domek na podwyższeniu. Niezmiernie ważnym zadaniem okaże się również odpowiednie wyrównanie i utwardzenie podłoża – tak, żeby konstrukcja była stabilna i bezpieczna dla dzieci.

Kolejny etap to ułożenie podłogi. Warto tutaj skorzystać z deski tarasowej. W naszym sklepie znajdziesz: deskę tarasową 27 × 144 mm modrzew syberyjski lub deskę tarasową 28 × 145 mm świerk skandynawski. Obie idealnie nadają się na podłogę domku dla dzieci, a po docięciu do potrzebnego wymiaru, ich końcówki możesz wykorzystać jako stopnie schodków, które także musisz wykonać.

Następny etap to zbudowanie szkieletu domku. Wystarczy, że wybierzesz kantówkę 60 × 60 mm. Każdą ściankę możesz zbudować oddzielnie, a potem połączyć je w konstrukcję gotowego szkieletu już na właściwym miejscu. Nie zapomnij tylko o okienkach i drzwiach. Następnie musisz wymierzyć i dociąć szkielet dachu. Warto to zrobić jeszcze przed ustawieniem i przymocowaniem konstrukcji ścian na podeście. Następny krok to obicie ścian i dachu. Idealnie sprawdzi się do tego podbitka 14 × 121 mm lub też deska elewacyjna 19 × 146 mm. Zakupione w naszym sklepie mają pióro-wpust, co ułatwia montaż. Dach warto zrobić z dwóch warstw desek, pomiędzy którymi umieścisz materiał chroniący wnętrze przed deszczem.

Co jeszcze czeka Cię podczas budowania domku?

Ostatni etap to balustrada i schodki – w końcu to domek na podwyższeniu! Można też pokusić się o zamontowanie zjeżdżalni, będzie to dodatkowa frajda dla Twojego dziecka. Oczywiście wszystkie etapy budowy muszą być poprzedzone impregnacją każdej belki czy też deski. Warto użyć do niej produktów takich jak: lazura do drewna Remmers lub olej do tarasów i mebli ogrodowych tej samej firmy. Oba produkty dostępne są w naszej ofercie. Jeśli jednak nie jesteś przekonany, co wybrać, zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu. Znajdziesz w nim niezbędne materiały do budowy domku.

Gdzie postawić domek z drewna?

Budując domek dla dzieci, spełniasz marzenie swoich szkrabów i dajesz im przestrzeń bez dorosłych. Mimo że z przyjemnością na to pozwalasz, chcesz mieć dzieci na oku przez cały czas. Dlatego miejsce usytuowania domku jest tak ważne. Po pierwsze, musi on stać na twardym, stabilnym gruncie. Po drugie, dla bezpieczeństwa musisz cały czas widzieć wnętrze domku. Skoro teraz już wiesz, jak zrobić domek dla dzieci z drewna i gdzie kupić wszystko, co jest potrzebne do jego budowy, możesz spełnić marzenie swoich pociech!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl