Darmowa dostawa od 2000 zł w 3 strefach

Opał

Filtry
Kategorie
Suszenie
Max. ilość w jednym transporcie
Cena
  • od
    do
Pellet Energy Gold
Pellet Energy Gold

Wartość opałowa: ≥5,0 kWh/kg
Średnica: 6 mm ± 1 mm
Zawartość popiołu: ≤0,6%

 

Cena: 29,99 zł
29,99 zł / szt.
szt.
Drewno opałowe suche (opał cięty - klocki i ścinki)
Drewno opałowe suche (opał cięty - klocki i ścinki)
  • Gatunek: Sosna/ Świerk
  • Średnia długość: 20-30 cm
  • Drewno suszone
Cena: 219,99 zł
219,99 zł / mp
mp

 

Drewno opałowe - suche klocki i ścinki

 

Marzysz o piecu opalanym drewnem, którego ciepło roznosi się na cały dom? Nowoczesne instalacje dają możliwość podłączenia źródła ciepła do każdego pomieszczenia. Najlepszym opałem jest drewno liściaste. W przeciwieństwie do drewna iglastego nie strzela przy spalaniu i nie wytapia żywicy. Pali się spokojnie i równomiernie. Drewno opałowe powinno być odpowiednio suche. Na rozpałkę przydają się też mniejsze ścinki, zwłaszcza sosnowe i świerkowe.

 

Naturalne drewno bez lakierów

 

Opalanie drewnem nie zawsze jest zdrowe i ekologiczne. Stosując drewniane odpady produkcyjne niewiadomego pochodzenia, można trafić na drewno niewysuszone, lub lakierowane. W pierwszym przypadku jego wartość energetyczna jest niewielka. W drugim podczas procesu spalania do powietrza dostają się szkodliwe substancje chemiczne. Nasze drewno to efekt uboczny, powstały przy produkcji drewna konstrukcyjnego, desek i innych materiałów drewnianych.

 

Ekologiczne drewno opałowe

 

Polecane przez nas drewno to mieszanka elementów suszonych i mokrych. Podczas produkcji desek powstają różnego typu ścinki. Taki odpad to losowe dobierane klocki, poddane suszeniu komorowemu, lub niesuszone. Pocięte drewno sosnowe i świerkowe to klocki długości około 20-30 cm. Nie wymaga dodatkowej obróbki. Nasz opał sprawdzi się też przy biesiadnym rozpalaniu ogniska. Zamówienie obejmuje dowóz drewna pod wskazany adres.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl