Darmowa dostawa od 2000 zł w 3 strefach

Budowlane

Deska impregnowana (gr. 25mm)
Deska impregnowana (gr. 25mm)

Klasa: III
Gatunek: Sosna
Długości: 3,0 / 3,5 / 4,0 / 5,0 m

Cena: 32,29 zł

Deski i łaty budowlane do prac wykończeniowych

Drewno konstrukcyjne ma różnego typu nazwy. Dzięki temu łatwiej odróżnić poszczególny element. Jednym z rodzajów drewna, stosowanego do prac wykończeniowych są łaty drewniane. Są uniwersalne i bardzo trwałe. Wyglądem przypominają nieco kantówki. Zwykle są niewielkie w przekroju i dość długie. Najczęściej już na etapie produkcji poddaje się je struganiu i impregnacji. Łaty dachowe wykonane są głównie z drewna świerkowego lub sosnowego.

Deski szalunkowe i do wyznaczania fundamentów

Miks desek sosnowych, dobieranych losowe przydaje się w wielu miejscach. Taki produkt to najczęściej deska szalunkowa, deska do wytaczania fundamentów czy też zabezpieczeń wykopów. Stosuje się je również przy konstrukcjach drewnianych. Deski szalunkowe montuje się na ściany szkieletowe, oraz murowane. Są wykorzystywane do stawiania konstrukcji nośnej, czyli rusztu. Bardzo często ich elementem wspomagającym są łaty budowlane.

Równomierne rozłożenie obciążenia

Na ściany budynku działa wiele sił. To przede wszystkim zewnętrzna siła wiatru, ale też praca samego drewna. Łaty konstrukcyjne mają za zadanie udźwignąć ciężar desek szalunkowych, jak również przenieść na ścianę siły, działające z zewnątrz lub środka samego drewna. Łaty mocuje się zgodnie z kierunkiem deski elewacyjnej. Do tego celu stosuje się śruby i specjalne kołki. Między poszczególne elementy układa się warstwę izolacji termicznej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl